Támogatja a bélrendszert, a fogyást és jó a koleszterinnek is: az útifűmaghéj jótékony hatásai az őszi méregtelenítésben

Borítókép: Támogatja a bélrendszert, a fogyást és jó a koleszterinnek is: az útifűmaghéj jótékony hatásai az őszi méregtelenítésben Forrás: Getty Images/Olgakr
Ha itt az ősz, akkor érdemes egy alapos tisztítókúrát végezni, hogy szervezetünket megszabadítsuk a felesleges salakanyagoktól. És ha már méregtelenítésről van szó, mi segíthetné jobban a szervezet tisztításának folyamatát, mint az útifűmaghéj, melynek egyébként számos egészségre gyakorolt pozitív hatását ismerjük?

Mikor érdemes méregteleníteni?

Tisztítókúrát bármikor lehet csinálni, de a legjobb időpont általában a tavaszi és az őszi szezon rá, hiszen a természet ébredésével nem árt saját testünket is megújítani, illetve az elmúlás szezonjában fontos, hogy felkészítsük szervezetünket az immunerősítésre. Az őszi tisztítókúrák előnye, hogy ha testünk egésze nincs leterhelve különböző salakanyagokkal, az immunrendszerünk is fittebb és egészségesebb állapotban, mondhatni, ellenállásra készen várja a hűvösebb, betegségekkel teli szezont. Ha elkapunk valamilyen nyavalyát, könnyebben meg tudunk vele küzdeni, a bélrendszer salaktalanításával pedig segíthetjük a jótékony tápanyagok felszívódását. Ezzel pedig nemcsak a testünknek és a fizikai erőnlétünknek teszünk jót, hanem az agyműködést is támogatjuk, és a kreativitást is fokozhatjuk.

Mire jó egy alapos tisztítókúra és hogyan kezdjünk neki?

Az előbb említett testi-lelki változásokat kicsit boncolgatva, lássuk, mire is jó pontosan egy alapos salaktalanítás! A méregtelenítés jó a májnak és a bélrendszernek, hiszen ennek keretén belül megtisztíthatjuk ezen szerveinket a felesleges lerakódott anyagoktól, „átmossuk” a vérünket, és egészségesebbé tehetjük a húgyutakat. Igyekezzünk olyan termékeket választani, melyek kevésbé terhelik meg a szervezetünket, és nagyon fontos, hogy megfelelő pihenéssel és mennyiségi alvással is kiegészítsük a méregtelenítés időszakát. Érdemes ilyenkor többször ellátogatni például szaunába, hiszen jótékony meleg hatásai fokozzák a vér- és nyirokkeringést, ezáltal kiválóan méregtelenít – kívül és belül egyaránt.

Őszi méregtelenítés előtt állsz? Válaszd kiegészítésként az útifűmaghéjat, mely csupa jótékony hatással rendelkezik!

Forrás: Pexels/Polina Tankilevitch

Együnk minél több zöldséget és gyümölcsöt, fehérjében gazdag ételt, és ne felejtsük pótolni a kiürült magnézium-, kálium- és vaskészletét szervezetünknek. Hogyha a léböjtkúra mellett mást is alkalmazunk, szuper a salaktalanítás céljára például a máriatövis-, a csalán-, a pitypang- és a zöldtea. Étrendünk álljon kevésbé feldolgozott termékekből, mellőzve a cukrot- és a felesleges szénhidrátokat, beépítve dióféléket, magvakat, cukrozatlan tejtermékeket, és érdemes erre a célra kipróbálni minél több bio terméket és organikus élelmiszert is.

A bűvös útifűmaghéj

A méregtelenítést segíthetjük egyéb termékekkel is, például a csodálatos útifűmaghéjjal, mely egy kiváló béltisztító hatású növény, ami képes eltávolítani a lerakódott salakanyagokat a szervezetből. Ez a nyákban gazdag anyag a gyomorba kerülve gélszerű anyagot képez, melyet a test nem emészt meg, így végig haladva a bélrendszeren rostjai segítenek kipucolni a lerakódásokat, mindezzel hozzásegítve minket az ideális emésztési folyamatokhoz. Az útifűmaghéj rostjai azonban szervezetünkre egyéb, csodás hatást is gyakorolnak, ezzel egészségünk aktív szolgálatában állva.

Olvasd el galériánkat az útifűmaghéj áldásos hatásaiért!