Mit tegyünk, ha beázik a tető?

Borítókép:  Mit tegyünk, ha beázik a tető? Forrás: Getty
Gyakori és bosszantó probléma, hogy beázik vagy megrongálódik a tető melyet fokozódhat az egyre kiszámíthatatlanabb időjárási körülmények miatt. Érdemes mielőbb lépni ilyenkor, hiszen nemcsak a tető, de az épület szerkezete is veszélybe kerülhet.

A tető lassan és fokozatosan kevés, de hirtelen nagy mennyiségű csapadékot is átengedhet. Bármelyik eset is álljon fenn, haladéktalanul meg kell oldani a problémát. Amíg megérkezik a szakember, szükség esetén áramtalanítsuk a házat, és a befolyó vizet fogjuk fel egy vödörben, hogy megakadályozzuk a további károk keletkezését. Ha rendelkezünk lakásbiztosítással, akkor készítsünk fényképeket, ezzel megkönnyítjük a későbbi ügyintézést. Nagy esőzéskor előfordulhat, hogy a beázás nemcsak a tetőben, de a födémben és az épületben is jelentős károkat okoz. Éppen ezért vályogházaknál, fából vagy nádból készült szerkezeteknél statikust is be kell vonni a károk felmérésébe.

Mi okozhatja a beázást?

Az erősen viharos, csapadékos időjárás főként a régebbi tetőszerkezetekben tehet nagyobb kárt. Van rá példa, hogy ilyenkor akár az egész szerkezetet cserélni kell. Szerencsésebb esetben a beázást csak egy elmozdult cserép, sérült pala, az eldugult csatorna vagy a szigetelés problémája okozza. Az is gyakori probléma, hogy a kémény körüli bádog és a tetőfedő anyag között nem megfelelő a fedés. Érdemes először a padlásról átvizsgálni a tetőt, mert sokszor innen könnyen azonosítható a sérülés.

TOVÁBB OLVASOK